ŁAZIENKI

KAMIENNA ŁAZIENKA

Szlachetny starannie dobrany materiał naturalnego pochodzenia, wraz z precyzją wykonania sprawiają, iż kamienna łazienka to nie tylko miejsce codziennego rytmu życia, lecz już po przekroczenia progu daje poczucie niepowtarzalności, intymności i komfortu. Wykorzystując tak bogaty we wzory i kolorystykę materiał możemy nadać pomieszczeniu charakter pałacowy, jak również skrajnie nowoczesny. Możemy wykonać z kamienia posadzkę i ścianę, lub jako subtelny dodatek blat, brodzik czy dekor. Tworząc doskonałe i trwałe wnętrze z materiałów z najwyższej półki nie zapominajmy jednak o prawie umiaru które chroni przed podjęciem psujących efekt końcowy decyzji.

JAKI KAMIEŃ DO ŁAZIENKI ?

Zw względu na swoje właściwości i odporność na wilgoć, właściwie każdy kamień naturalny nadaje się do wykorzystania we wnętrzu łazienki. Najtwardszym i co za tym idzie najbardziej odpornym na trudy codziennego użytkowania jest oczywiście granit, lecz ze względu na różnorodność kolorystyki i barwę chętnie sięgamy po materiały takie jak marmur, trawertyn czy onyx. Należy jednak pamiętać o konieczności zabezpieczenia kamienia przed nasiąkliwością czyli impregnacji którą można co parę lat powtarzać.      

MARMUR

mar

Marmur to skała wapienna pochodzenia naturalnego  ze względu na kolorystykę i wytrzymałość ma szerokie zastosowanie we wnętrzach domów.

GRANIT

granit

  Skała powstająca na skutek powolnego stygnięcia magmy. Bardzo twardy, odporny na zarysowania, świetnie sprawdza się zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz budynku.

TRAWERTYN

 tr

Martwica wapienna o wyraźnie smużystej teksturze, ze względu na oryginalny wygląd chętnie wykorzystywany w budownictwie.

ONYX

onyx

Półszlachetna forma chalcedon, dzięki swym właściwościom przepuszczania światła jest jednym najbardziej dekoracyjnych kamieni.

FORMY ZASTOSOWANIA

013

Łazienka z płytek ceramicznych z dodatkiem marmuru Nero Marquina. Kamień zastosowano na blacie i brodziku oraz w formie mozaiki jako element dekoracyjny na ścianie. Takie rozwiązanie nadało pomieszczeniu charakteru, ale także zastosowany materiał nadał trwałości i ułatwia codzienne użytkowanie.

We wnętrzu tej łazienki wykorzystano marmur Emperador Dark oraz trawetyn Classico. Ciemnobrązowy marmur pojawia się na posadzce i blacie oraz jako charakterystyczne dodatki w formie ramy lustra i cokołu dekoracyjnego. Jasnobeżowa trawertyn wykorzystany został jako okładzina ścienna w formie wielkoformatowych płyt . Na marginesie pojawia się również onyx z charakterystycznym dla tego kamienia podświetleniem.

007

Bianco Rivers 4

Jest to przykład pomieszczenia w całości wykonanego z jednego rodzaju kamienia, w tym przypadku jest to konglomerat kwarcowy. Cechą charakterystyczną takiej aranżacji jest prostota i nowoczesność. Posadzka, Ściany i obudowa wanny wykonane z wielkoformatowych elementów sprawiają i łazienka jest trwała i łatwa w użytkowaniu.

To stylowa bardzo charakterystyczna łqzienka wykonana z marmuru Breccia i Rain Forest Brown. Posadzka i ściany wykonano z płytek o formacie 60 x 30 cm, pozostałe elementy indywidualnie docięte z dużych płyt. Drewniana szafka z rzeźbionymi kamiennymi nogami jest tu najbardziej dominującym, nadającym ekskluzywnego wyglądu elementem.

008